توضیحات

این پودر سوخاری تولید برند کی اف سی هست که رستوران های زنجیره ایش، شعبه های زیادی در سرتاسر دنیا داره. به خاطر محبوبیت مرغ های سوخاریش اومده پودر سوخاری که خودش در رستوران هاش استفاده می کنه رو به عنوان محصول جانبی وارد بازار کرده که اتفاقا از استقبال خوبی هم برخوردار شده.

این محصول همچنین دارای زرده و سفیده تخم هم نمی باشد. و در دو نوع عادی و تند عرضه می شود.

این پودر سوخاری توسط خود برند کی اف سی و در آمریکا تولید شده و خوشبختانه ما میتونیم با قیمتی مناسب در حد پودرهای سوخاری ایرانی ولی با طعمی غیرقابل مقایسه با بقیه پودرهای سوخاری دنیا ازش استفاده کنیم. تازه فقط هم پودر سوخاری نیست! ادویه برای طعم دار کردن مرغ هم داره.

اگر فیلم پایین صفحه رو ببینید، می بینید که بعد از باز کردن بسته بزرگتر، یه بسته کوچکتر درونش هست که این دوتا بسته هر کدوم مخصوص یه مرحله از درست کردن مرغ سوخاری هستن. بزرگه برای طعم دار یا مرینیت کردن و کوچکتره برای پوشش سوخاری مرغ ها استفاده میشه.

طرز تهیه:

۱- اول بسته بزرگتر رو با نصف لیوان آب یا شیر داغ مخلوط کنید. توجه کنید که بسته بزرگ برای طعم دار کردن ۳ الی ۴ کیلو مرغ، ماهی و یا میگو مناسبه و اگر میزان کمتری مرغ دارید، بهتره به نسبت لازم از مواد بردارید.

۲- تکه های مرغ رو به مدت نیم ساعت درون مایعی که درست شده قرار بدید تا کاملا مزه دار بشن.

۳-پودری که درون پاکت داخلی کوچیک بود رو با ۵۰۰ گرم آرد مخلوط کنید و مرغ هارو از مایع مرینیت بردارید و داخل آرد و پودر کاور تکون بدید تا کاملا سطحش پوشیده بشه. این مرحله رو میتونید چند دفعه تکرار کنید تا پوشش مرغ ها بیشتر و ترد تر بشه.

۴- مرغ ها رو ۱۰ الی ۱۲ دقیقه در دمای ۱۷۰ درجه سرخ کنید.

فیلم بازکردن پودر سوخاری کی اف سی رو هم می تونید در پایین مشاهده کنید: