توضیحات

این قهوه ترک از بهترین و خفن ترین قهوه های ترکی هست که کلا وجود داره. تو ایران که کلا بهترینه.

یکی از مهمترین موارد توی نگهداری عطر و طعم قهوه اینه که درب محکمی براش انتخاب کنید! چون قهوه به شدت عطر و طعمش فرار هست و اگر در نداشته باشه، خیلی سریع طعمش رو از دست میده. اصلا برا همینه که وقتی قهوه رو با در باز بذارید توی یخچال، بوی یخچال رو به خودش میگیره.

و خوبی این قهوه اینه که خودش در داره. درش هم به اندازه خیلی خوبی محکم هست.

طرز تهیه ای که روی بسته خودش نوشته شده به این صورته:

خب برای قهوه ترک باید از قهوه جوش استفاده کنید. قهوه جوش هایی که دسته بلند و دهانه کوچیک تری دارند مناسب تر هستند. ( اصطلاحا بهش کزوه، جازوه و ایبریک گفته میشه.)

این طرز تهیه، یه قهوه با شیرینی متوسط بهتون میده.

یه قاشق سر پر از قهوه (۵ تا ۶ گرم) و یک فنجون پر آب (۶۵ میلی لیتر) و یک قاشق شکر رو داخل قهوه جوش می ریزیم.

روی کمترین شعله ممکن میذاریم و هم میزنیم تا جایی که شکر حل بشه.

قهوه کم کم بالا میاد و شروع به کف کردن می کنه. وقتی کف به لبه ظرف رسید، قهوه رو از رو شعله بر میداریم و منتظر می مونیم تا فروکش کنه. و بعد دوباره روی شعله میذاریم و مراحل رو دوباره انجام میدیم. توصیه میشه بیشتر از یک بار این مرحله رو طی کنید.

نکته اش اینجاست که نباید اجازه بدید قهوه بجوشه! حالا اگر قهوه جوشتون اندازه یه فنجون قهوه باشه، این حالت جوشیدن قهوه اصلا پیش نمیاد! ولی اگر قهوه جوشتون برای ۸ تا فنجون باشه و شما یک فنجون قهوه ازش بگیرین، احتمالش زیاده قهوه تون جوش بیاد! پس سایز قهوه جوش هم خیلی مهمه!

یه نکته ی خیلی خیلی مهم دیگه هم اینکه، بعد از اینکه قهوه رو توی فنجون ریختین، اصلا اصلا هم نزنیدش!!! چون هم کف قهوه رو کم میکنه، هم اینکه تفاله قهوه ای که ته نشین شده رو وارد قهوه می کنه و حس خوبی نمیده!

امیدوارم درست کنید و نوش جونتون کنید :)