توضیحات

  • برند: امریکن گرین American Green
  • طعم: تند و شیرین
  • مناسب برای: افراد با رژیم غذایی معمولی و وگن
  • موارد منع مصرف: افراد آلرژیک و کودکان
  • نحوه مصرف: به عنوان چاشنی در انواع غذاهای گوشتی و گیاهی
  • شرایط نگهداری: در دمای محیط و یخچال
  • مواد تشکیل‌دهنده: چیلی، سیر، شکر، نمک، رنگ طبیعی

سس تای تند و شیرین امریکن گرین American Green یک پیشنهاد هیجان‌انگیز برای عشاق غذاهای تند در همه دنیاست. تضاد بین تندی و شیرینی دقیقاً همون چیزی هست که طعم این سس رو به یادموندنی میکنه. از این سس خوشمزه میشه در انواع غذاهای دریایی، گوشتی و سبزیجات مختلف استفاده کرد و از طعم متفاوت و بی‌نظیرش لذت برد.

اصالت سس چیلی تای به کشورهای آسیای شرقی مثل تایلند برمی گرده و فلسفه اختراعش هم خوش‌طعم کردن غذاهای دریایی بود. اگه به رستوران‌های آسیایی سر بزنید احتمالاً در کنار غذاهایی مثل میگو و اسپیرینگ رول، چشم تون به جمال مبارک چیلی تای روشن میشه. چیلی تای در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین چاشنی‌های دنیاست و مصرفش در کشورهایی مثل آمریکا و استرالیا دست کمی از تایلند نداره. میشه این سس خوشمزه رو در کنار انواع و اقسام غذاها از همبرگر و نودل سبزیجات گرفته تا بال کبابی و مرغ سوخاری مصرف کرد و از تضاد بین طعم تند و شیرین لذت برد.

اما بریم سراغ ترکیبات سازنده این چاشنی محبوب؛ جز اصلی سس تای، فلفل چیلی هست و دلیل رنگ قرمز این سس هم دقیقاً همین ماده تندوتیز و خوشمزه ست. در کنار چیلی میشه طعم سیر را هم به خوبی احساس کرد. برای ایجاد طعم شیرین چیلی تای از عسل یا شکر استفاده میشه. همچنین در بعضی از سس‌ها از فلفل دلمه‌ای قرمز برای تعادل میان مزه‌ها استفاده میشه.

فلفل چیلی خواص زیادی دارد که می تونیم به افزایش متابولیسم بدن، تسکین درد و کمک به کاهش وزن اشاره کرد. همچنین سرشار از ویتامین سی و آنتی اکسیدانه و روی بالا بردن ایمنی بدن مؤثر هست. در کره زمین افراد زیادی به چیلی آلرژی‌های پوستی و تنفسی نشون میدن و به خاطر همین مصرفش میتونه برای افراد آلرژیک و کودکان خطرناک و در موارد حاد مرگ‌آور باشه.

سس تای تند و شیرین امریکن گرین American Green رو می تونین در دمای محیط نگهداری کنید اما پیشنهاد میدیم پس از باز شدن برای حفظ طعم و ماندگاری اون رو در یخچال نگه‌داری کنید. در نهایت اگر از طعم‌های تند و جدید استقبال می کنین و به دنبال یک چاشنی متفاوت و خوش‌رنگ برای غذاها هستید، سس تای تند و شیرین امریکن گرین American Green رو از دست ندید. برای مشاهده سایر محصولات این برند می تونین به صفحه امریکن گرین American Green مراجعه کنید.