توضیحات

این روغن نارگیل رو هم به صورت خوراکی و هم به صورت استفاده ی خارجی میشه استفاده کرد.

از لحاظ خوراکی که این روغن، روغنی هست که دود نمیکنه و نسبت به خیلی از روغن ها سالم تر هست. جذب روغن توسط مواد خوراکی رو هم به مقدار قابل توجهی کاهش میده. همچنین بو و مزه ی خوبی داره و هضمش هم راحته.

از لحاظ استفاده ی خارجی هم، بیشتر ماسک های موی خانگی، داخلش از روغن نارگیل استفاده میشه. به این دلیل که این روغن شدیدا برای ساقه ی مو مفیده و ریشه ی مو رو تحکیم می کنه و از ریزش مو جلوگیری می کنه.

همچنین برای نرم کردن موها هم میشه ازش استفاده کرد.

ترکیب روغن نارگیل به اضافه ی یه دونه تخم مرغ، یه ماسک فوق العاده برای مو هست. البته باید این ماسک رو حداقل ۳ ساعت روی موهای خودتون نگه دارید و سپس بشورید.

البته خود روغن نارگیل، به تنهایی هم خیلی ماسک خوبیه. اگر برای تحکیم موها استفاده می کنید، می تونید فقط به ریشه ی موهاتون بزنید. ولی اگر برای لطافت و ترمیم موهاتون استفاده می کنید، باید به تمام موهاتون بزنید.

برای رفع شوره ی سر هم مفیده و التهاب پوست سر رو خیلی کاهش میده. برای شوره ی سر، بهتره این روغن رو چند دقیقه روی سرتون ماساژ بدین و سپس بعد از ۵ دقیقه، موهاتون رو آبکشی کنید.

علاوه بر مو، این روغن برای پوست هم خیلی مفید. استفاده از این روغن روی پوست، برای لطافت پوست خیلی خوبه و باعث کم رنگ شدن لک های پوستی هم میشه. از پیری و چین و چروک هم جلوگیری می کنه. همچنین کلا باعث روشن شدن رنگ پوست هم میشه.

این روغن در مالزی تولید میشه ولی به سفارش عربستان هست برای همین روی قوطیش عربی نوشته شده.

فیلم بازگشایی این محصول رو می تونید در ادامه ببینید: