توضیحات

  • برند: دکتر اوتکر Dr.Oetker
  • مناسب برای: افراد با رژیم غذایی معمولی و وگن
  • موارد منع مصرف: در صورت ابتلا به بیماری‌های گوارشی و فشار خون پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید
  • شرایط نگهداری: در جای خشک، خنک و تاریک و در ظرف در بسته نگهداری شود
  • نحوه مصرف: بیکینگ پودر را به مقدار کم مستقیماً به مواد خشک کیک و نان اضافه کنید

بیکینگ پودر دکتر اوتکر از محصولات باکیفیتی هست که به همه علاقه‌مندان به شیرینی پزی و نانوایی برای تهیه کیک، شیرینی و نان های خوشمزه و اسفنجی پیشنهاد میشه. این محصول در بسته های 5 عددی به فروش میرسه که وزن هر بسته 10 گرم هست . چون بیکینگ پودر باید در جای خنک، تاریک، خشک و در ظرف در بسته نگهداری شود، ابن نوع بسته بندی به شدت ایده آلِ و کیفیت محصول رو به صورت موثری حفظ میکنه.

بیکینگ پودر چیه، چطور تهیه میشه و چه تفاوتی با جوش شیرین داره؟ بیکینگ پودر از ترکیب یک باز که معمولاً کربنات یا بی‌کربنات هست با یک اسید ضعیف (در بیشتر موارد تارتاریک اسید) تهیه میشه و ماده نهایی باعث ور اومدن خمیر و پف کردن انواع نان و شیرینی میشه. حالا تفاوت اصلی بیکینگ پودر و جوش شیرین در این هست که اولی ضرر کم‌تری داره و احتمال مسمومیت غذایی ش خیلی کم‌تر.

پس اگه جوش شیرین رو با تارتاریک اسید ترکیب کنید، بیکینگ پودر تولید میشه که البته توصیه می‌کنیم این کار رو به هیچ عنوان انجام ندید چون از نسبت ها و فرآیندهایی که انجام میشه اطلاعی ندارید و ممکنه محصول نهایی باعث مسمومیت غذایی بشه؛ در عوض می تونید با چند تا کلیک بیکینگ پودر دکتر اوتکر که کاملاً با کیفیت و مطمئن هست رو به سبد خریدتون اضافه کنید.

از آنجایی که بیکینگ پودر، ترکیبی از یک باز و اسید ضعیف هست به همین دلیل در صورت مصرف بیش از حد به شدت مستعد ایجاد مشکلات گوارشی هست؛ بنابراین مراقب باشید از این ماده به مقدار کم استفاده کنید و اگه درگیر مشکلات گوارشی حاد هستید حتماً پیش از استفاده با پزشک مشورت کنید.

استفاده از بیکینگ پودر دکتر اوتکر ساده ست و نیاز به هیچ فرآیند آماده‌سازی نداره، فقط کافیه مقدار کمی از اون رو به مواد خشکِ نان یا کیک اضافه و بعد از اینکه همه مواد رو الک کردید و به خوبی با هم مخلوط شدند، مواد تر رو بهشون اضافه کنید. برای مشاهده بقیه محصولات این برند به صفحه دکتر اوتکر Dr.Oetker سر بزنید.