توضیحات

  • برند: دکتر اوتکر Dr.Oetker
  • طعم: ترش
  • مناسب برای: همه گروه‌های سنی و رژیم غذایی وگن
  • موارد عدم مصرف: در صورت مشکلات گوارشی پیش از مصرف با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید
  • شرایط نگهداری: در دمای محیط و دور از نور خورشید نگهداری شود
  • نحوه مصرف: پیش از استفاده خمیر مایه را در آب ولرم خیس کنید و پس از چند دقیقه مطابق دستور پخت به خمیر اضافه کنید

خمیر مایه دکتر اوتکر یکی دیگر از محصولات با کیفیت این برند ترک است. این محصول پرطرفدار در آروماه موجود هست تا همه علاقه‌مندان به قنادی و نانوایی بتوانند خوشمزه‌ترین نان ها و شیرینی های دنیا را بپزید. اما خمیر مایه چیست و چه کاربردی دارد؟ خمیر مایه نوعی موجود زنده و یکی از صدها گونه مخمر شناخته شده در دنیاست. حالا این موجودات کوچولو با انجام یک فرآیند پیچیده شیمیایی، قند و نشاسته رو به گاز کربنیک و مواد آلی تبدیل می‌کنند و همین واکنش هم علت به وجود اومدن یک نان باکیفیت، خوش‌بو و خوشمزه است.

اسید کربنیک باعث ایجاد حفره‌هایی در خمیر و نهایتاً بافت اسفنجی در نان میشه. برای اینکه مطمئن بشین خمیر مایه سالم هست و درست عمل میکنه می تونید بادکنکی رو روی ظرف خمیر بکشید، اگه بعد از چند دقیق بادکنک باد شد یعنی واکنش شیمیایی اتفاق افتاده و گاز کربنیک آزاد شده.

تا به حال فکر کردید چرا نان هایی که با خمیر مایه تهیه میشن انقدر خوش‌بو اشتها آور هستند؟ علت این مسئله باز هم به واکنش شیمیایی که توضیح دادیم بر می گرده؛ در این فرآیند دسته ای از ترکیبات آلی به نام اسیدهای آروماتیک تولید میشن که علت این بو و طعم عجیب و غریب هستند.

خمیر مایه دکتر اوتکر علاوه بر کمک به تولید نان و شیرینی ها با کیفیت یه عالمه خاصیت داره که از جمله اون ها می تونیم به تقویت سیستم ایمنی، کمک به سیستم گوارش، مراقبت از پوست و… اشاره کنیم. جالبِ بدونید خمیر مایه به شدت مفید هست و تقریباً عارضه‌ای نداره اما اگر گرفتار مشکلات گوارشی حاد هستید پیشنهاد می‌کنیم پیش از استفاده با پزشک مشورت کنید.

روش استفاده از خمیر مایه دکتر اوتکر خیلی راحتِ؛ مقداری از اون رو در آب ولرم خیس کنید و بعد از چند دقیقه به مواد خمیر اضافه کنید. برای این که به خوبی عمل بیاد روی ظرف خمیر یک دستمال قرار بدید و در محیط  گرم فرار بدید. راستی خمیر مایه دکتر اوتکر در بسته های 3 عددی تولید شده که هر بسته 10 گرم هست. برای مشاهده بقیه محصولات این برند به صفحه دکتر اوتکر Dr.Oetker در سایت آروماه سر بزنید.